Czy każdy project manager powinien znać metodologię agile?

Czy każdy project manager powinien wiedzieć, czym jest i czym charakteryzuje się zwinne zarządzanie? Cóż. Coraz więcej firm korzysta lub zastanawia się nad przejściem na zwinne metody zarządzania projektami, dlatego wiedza dotycząca agile na pewno nie zaszkodzi żadnemu kierownikowi projektu.

1 kwietnia 2020
zdjęcie - Czy każdy project manager powinien znać metodologię agile?


Czy każdy project manager powinien znać metodologię agile?

Czy każdy project manager powinien wiedzieć, czym jest i czym charakteryzuje się zwinne zarządzanie? Cóż. Coraz więcej firm korzysta lub zastanawia się nad przejściem na zwinne metody zarządzania projektami, dlatego wiedza dotycząca agile na pewno nie zaszkodzi żadnemu kierownikowi projektu.

Niezależnie od tego, czy zwinne zarządzanie zostanie wprowadzone do projektu w danej firmie, czy nie, zawsze można zastosować pewne jego elementy nawet w tradycyjnych modelach, chociażby uwzględniające reaktywną postawę pracowników wobec uprzednio niezidentyfikowanych problemów.

Tradycyjne modele, takie jak kaskadowe, charakteryzują się zupełnie odmiennymi zasadami tworzenia projektu. Zwinne zarządzanie znacząco się różni od modeli standardowych, stąd warto jest poszerzać swoją wiedzę w tym kierunku, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy nasza firma zdecyduje się na wdrożenie takiego modelu zarządzania projektami, co skutecznie zweryfikuje posiadane przez kierowników umiejętności elastycznego podejścia do nowego zakresu obowiązków.

Agile charakteryzuje się przede wszystkim elastycznością pracowników, skłonnościami do przyjmowania na siebie odpowiedzialności za wykonywanie zadań w zespole, sukcesy są rozliczane zespołowo, a nie indywidualnie, a przede wszystkim – klient jest zaangażowany w proces tworzenia produktu lub usługi.

Jego zdanie jest cenne dla powodzenia projektu, ponieważ najważniejsza jest satysfakcja klienta, a najlepszym sposobem jej osiągnięcia jest komunikowanie się na każdym kroku z klientem w sprawie jego wymagań i walidacji ich realizacji.

Agile foundation szkolenie jest przyjemnym sposobem na pozyskanie niezbędnej wiedzy. Dzięki niemu można zapoznać się z różnymi wariantami, a także – poznać różne metody służące wspieraniu zwinnego zarządzania projektem.

Agile project managmenet szkolenie jest przygotowane w taki sposób, by przekazać wiedzę z kierowniczego punktu widzenia – jak skutecznie zarządzać zespołami, w jaki sposób dzielić obowiązki między nimi?

Metodą często rozważaną do zastosowania wraz z agile jest scrum – szkolenie scrum doskonale objaśnia, czym jest, a czym scrum nie jest i wprowadza trzy podstawowe role organizacyjne w zespole. Szkolenia scrum master czy szkolenia scrum product owner są specjalnie dedykowane osobom, które rozważają przyjęcie na siebie w zespole takich ról.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

[mautic type="focus" id="2"]

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.