Jak oswoić pracowników z metodologią agile?

Zmiany organizacyjne i w zarządzaniu projektami mogą nie być łatwe do przełknięcia dla pracowników, przyzwyczajonych do tej pory do innej struktury oraz postępowania w ramach projektu, zwłaszcza wtedy, kiedy korzystano z bardzo odmiennych metod.

15 kwietnia 2020
zdjęcie - Jak oswoić pracowników z metodologią agile?


Jak oswoić pracowników z metodologią agile?

Zmiany organizacyjne i w zarządzaniu projektami mogą nie być łatwe do przełknięcia dla pracowników, przyzwyczajonych do tej pory do innej struktury oraz postępowania w ramach projektu, zwłaszcza wtedy, kiedy korzystano z bardzo odmiennych metod.

W Polsce od jakiegoś czasu modele klasyczne oparte głównie na zarządzaniu kaskadowym są wypierane przez bardziej nowoczesne, zwane zarządzaniem zwinnym lub agile.

[reklama numer="1"]

Adaptacja takich typów zarządzania wiąże się z większą elastycznością pracowników w stosunku do napotykanych problemów, muszą też być bardziej samodzielni, zorganizowani i bardziej poczuwać się do realizacji określonych zamierzeń projektowych w celu zapewnienia powodzenia takiego przedsięwzięcia.

O ile nowi pracownicy bez uprzedniego doświadczenia stosunkowo łatwo potrafią zaadaptować się do stylu zarządzania projektami w przedsiębiorstwach, o tyle gruntowne zmiany mogą zaskoczyć pracowników posiadających odpowiedni staż pracy w firmie. W takim przypadku dobrze jest zainwestować w metody pozwalające na oswojenie pracowników z metodologią agile.

Warto jest zacząć od zaoferowania swoim pracownikom warsztatów ukierunkowanych na pozyskanie wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej w temacie zarządzania zwinnego. Agile szkolenia są świetnym wyborem, który pozwoli wdrożyć pracowników w założenia zwinnego zarządzania oraz nakreśli pewien plan działania, wyjaśni szereg obowiązków i wymagania, którym od teraz pracownicy ci będą podlegać.

Ogólne szkolenie wiąże się głównie z odpowiadaniem na najprostsze pytania ze strony pracowników – co zmienia się w procesie organizacyjnym firmy, jakie zadania będą teraz do nich należeć, komu należy zdawać sprawozdania z wykonanej pracy, jak przydział pracy będzie się odbywał i wiele innych.

[reklama numer="2"]

Jeśli w firmie zapadnie decyzja o skorzystaniu z metody scrum jako wspierającej procesy zarządzania projektem, szkolenia scrum developer, szkolenie scrum master i szkolenia scrum product owner znajdą swoje zastosowanie i pozwolą pracownikom obejmującym wyznaczone role na sprawdzenie się w zespole.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

[mautic type="focus" id="2"]

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.