Jaką rolę w organizacji pełni kierownik produkcji?

Stanowisko kierownika produkcji jest wyjątkowo wymagające i wymaga wielu kompetencji. Szkolenia dla brygadzistów przygotowują kierowników do objęcia pracy – dobre szkolenie dla mistrzów z pewnością pomoże we wdrożeniu się w obowiązki. Jednak jaką rolę pełni kierownik produkcji?

24 marca 2020
zdjęcie - Jaką rolę w organizacji pełni kierownik produkcji?


Jaką rolę w organizacji pełni kierownik produkcji?

Stanowisko kierownika produkcji jest wyjątkowo wymagające i wymaga wielu kompetencji. Szkolenia dla brygadzistów przygotowują kierowników do objęcia pracy - dobre szkolenie dla mistrzów z pewnością pomoże we wdrożeniu się w obowiązki. Jednak jaką rolę pełni kierownik produkcji?

Rola kierownika produkcji - zakres obowiązków

Główną rolą kierownika produkcji jest zarządzanie całym procesem produkcyjnym oraz sprawowanie nadzoru nad wybraną komórką pracowniczą - zespołem, który składa się od kilku do nawet kilkudziesięciu osób.

Kierownik produkcji nie jest więc brygadzistą lub mistrzem, którzy zajmują się przede wszystkim kierowaniem zespołem. Do jego obowiązków, w zależności od zakładu, może należeć również tworzenie grafików dla podległych zespołów. ocena jakości pracy, wprowadzanie nowych rozwiązań produkcyjnych, a nawet działania z zakresu technicznej obsługi zakładu produkcyjnego.

Kierownik produkcji - wymagane kompetencje

Kierownik produkcji powinien mieć odpowiednią wiedzę z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz samego procesu produkcyjnego. Często wymaga się od niego wykształcenia technicznego lub inżynierskiego.

Wielu pracodawców wymaga także znajomości określonych języków, szczególnie, jeśli zarząd firmy znajduje się w innym państwie i konieczne jest utrzymanie stałego kontaktu z obcokrajowcami. Dodatkowo, jak każde stanowisko kierownicze, wymagany jest odpowiedni poziom rozwinięcia umiejętności miękkich.

Szkolenia Agile pozwalają na zaznajomienie się z całościowym podejściem tej metodyki do zarządzania, co może być bardzo przydatne w pracy na stanowisko kierownika produkcji. Jeśli chodzi o Scrum szkolenia dedykowane są osobom bardziej zaawansowanym, które już miały styczność z tzw. zwinnym zarządzaniem.

Znajomość tego typu metod jest wyjątkowo ważne na stanowisku kierownika produkcji - dzięki nim możliwe jest opracowywanie skutecznych procesów produkcyjnych, poprawienie wydajności i efektywności pracy. Dobry kierownik powinien także stale podnosić swoje kompetencje w zakresie komunikacji i przywództwa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

[mautic type="focus" id="2"]

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.