Kierowanie projektami – jak wybrać odpowiednią metodę?

Zarządzanie to czynność, jaka towarzyszy ludzkości od dawien dawna. Zarządzanie finansami, handlem, innymi usługami to czynności, które wykonywane są od tysiącleci. Wszystko po to, żeby osiągać zamierzone cele.

9 kwietnia 2020
zdjęcie - Kierowanie projektami – jak wybrać odpowiednią metodę?


Kierowanie projektami - jak wybrać odpowiednią metodę?

Zarządzanie to czynność, jaka towarzyszy ludzkości od dawien dawna. Zarządzanie finansami, handlem, innymi usługami to czynności, które wykonywane są od tysiącleci. Wszystko po to, żeby osiągać zamierzone cele.

W nowoczesnym zarządzaniu nie brak perspektywy związanej z wykorzystaniem maksymalnym ludzkiego, często nieograniczonego, potencjału. Doskonale stara się to zrobić forma zwinnego zarządzania – dzięki nastawieniu na elastyczność pracowników oraz ich rozwinięte umiejętności do rozwiązywania problemów zwinne zarządzanie pozwala na umiejętne wykorzystanie możliwości ludzkich.

Niemniej, problemem staje się jak wybrać odpowiednią metodę do kierowania projektu w taki sposób, aby osiągnąć zamierzone cele?

W przypadku zastanawiania się, czy to agile jest właściwą metodą organizacji i zarządzania projektem, warto jest odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze, jaki jest stopień skomplikowania takiego projektu? Jeśli jest on wysoki, agile może nie być najlepszą metodą rozwoju takiego projektu. Po drugie, czy polegać będziemy przede wszystkim na wiedzy ekspertów, czy mamy zamiar polegać na umiejętnościach pracowników zespołu?

Po trzecie, czy są szanse na dalszy rozwój projektu, a jeśli tak, to w jaki sposób ten rozwój będzie przebiegał?

Po czwarte, czego oczekujemy od pracowników zespołu – sztywnego trzymania się swoich obowiązków czy elastyczności i wolnej ręki w rozwiązywaniu problemów związanych z realizacją projektu na bieżąco?

Po piąte, czy ważna jest dla nas komunikacja z klientem co jakiś czas w celu weryfikacji i walidacji postępów projektowych?

Odpowiedzi na te pytania pozwalają ustalić, czy agile to właściwa metoda do wykorzystania w realizacji danego projektu. Jak to funkcjonuje w praktyce, łatwo jest przekonać się, korzystając z agile foundation szkolenie, czy agile project management szkolenie.

Takie warsztaty dają solidne podstawy do zaznajomienia się z tematyką zwinnego zarządzania oraz podjęcia świadomej decyzji. Szkolenie scrum dostarcza potężnej dawki informacji na temat metody scrum, czym ona jest i dlaczego tak dobrze uzupełnia się z agile.

Szkolenia scrum master czy szkolenia scrum product owner to już bardziej wyselekcjonowane tematy, pozwalające na zapoznanie się z zakresem obowiązków pracy osób przejmujących na siebie te role w zespole.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

[mautic type="focus" id="2"]

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.