Zadania lidera produkcji – jaki jest zakres jego odpowiedzialności?

Co robi lider produkcji? Te pytania zadaje sobie dość wiele osób, a już na pewno kandydaci na takie stanowisko. Jaki jest zakres odpowiedzialności takiego lidera? Jakie szkolenia będą dla niego naprawdę bardzo przydatne?

1 kwietnia 2020
zdjęcie - Zadania lidera produkcji – jaki jest zakres jego odpowiedzialności?


Zadania lidera produkcji - jaki jest zakres jego odpowiedzialności?

Co robi lider produkcji? Te pytania zadaje sobie dość wiele osób, a już na pewno kandydaci na takie stanowisko. Jaki jest zakres odpowiedzialności takiego lidera? Jakie szkolenia będą dla niego naprawdę bardzo przydatne?

1) bezpieczeństwo

Na początek należy rozważyć wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem, bowiem to bardzo często właśnie one stanowią dość istotny zakres obowiązków lidera. Generalnie rzecz ujmując lider produkcji odpowiada pod kątem bezpieczeństwa za dany kawałek produkcji, który jest mu podległy.

Oznacza to dość sporo rzeczy, a przede wszystkim to, że taki brygadzista wdraża nowych pracowników, uczy ich zasad bezpieczeństwa, dba o to, aby praca przebiegała zgodnie z ogólnymi wytycznymi.

Oczywiście nie musi posiadać inżynierskiej wiedzy odnośnie do tego, co w zasadzie dokładnie jak funkcjonuje, jednak musi wiedzieć, jak bezpiecznie się z tym obchodzić. W tym zakresie spotkać można różne szkolenia dla kierowników, które właśnie skupiają się głównie na zachowaniu prawidłowych zasad bezpieczeństwa.

2) kontakty z zarządem

Brygadzista to także swego rodzaju łącznik między zarządem fabryki a pracownikami, przedstawiciel obydwu z tych stron. Musi on zatem wykazywać pewne umiejętności negocjacji tak, aby obie strony zasadniczo były zawsze zadowolone z pracy tej drugiej. w tym zakresie także organizowane są szkolenia dla brygadzistów uczące zasad negocjacji i rozmowy.

3) rola mistrza

Na koniec trzeba jeszcze powiedzieć, że dzisiaj taki brygadzista to w zasadzie również swego rodzaju mistrz. W końcu to jest osoba, która ma motywować, rozsądzać spory, wdrażać nowych pracowników. Brygadzista powinien także umieć wypatrzyć różne talenty, zorganizować odpowiednio dla nich pracę itp.

Warto podkreślić, że tutaj organizowane są także różne szkolenie dla mistrzów. Co ciekawe, świetnie sprawdzają się tutaj właśnie szkolenia scrum, ponieważ one dają naprawdę szerokie pole do popisu z uwagi na fakt, że rola scrum master jest całkiem podobna do tego, jak powinna wyglądać praca idealnego kierownika produkcji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

[mautic type="focus" id="2"]

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.