Zespołowa samoświadomość

Dążenie do stworzenie najlepszego możliwego zespołu z danej grupy osób nie może polegać wyłącznie na tym, że w ramach godzin pracy będą stosowane typowe techniki nadzorcze.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Zespołowa samoświadomość

Zespołowa samoświadomość

Dążenie do stworzenia najlepszego możliwego zespołu z danej grupy osób nie może polegać wyłącznie na tym, że w ramach godzin pracy będą stosowane typowe techniki nadzorcze.

Mówiąc wprost zespół to coś więcej niż tylko poganiana przez menagera grupa pracowników. Trzeba pamiętać, że zgodnie ze znanym powiedzeniem z niewolnika nie ma pracownika.

Tym samym trzeba umiejętnie dobierać nie tylko pracowników ale także metody, jakimi będziemy nimi zarządzać. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, jak stworzyć zespół, który sam z siebie zrozumie swoje zadania i będzie w pełni zdolny do funkcjonowania w ramach samodyscypliny.

Zespołowa samoświadomość jest najwyższą formą budowania drużyny. W celu osiągnięcia takiego komfortu konieczne jest zastosowanie odpowiednich technik teambuilding. Mogą się one wydawać dla wielu osób nieco infantylne i pozbawione znaczenia w codziennej pracy, a tymczasem jak dowodzą wieloletnie doświadczenia przynoszą one wymierne korzyści tak dla pracowników, jak i menagerów.

[reklama numer="1"]

Jednym z ciekawszych sposobów tworzenia ducha zespołowego są działania, które obok angażowania samych pracowników pozwalają także na polepszanie marki samej firmy. W powszechnej opinii akcje tego typu mogą prowadzić duże firmy, które zwyczajnie stać na charytatywność. Tymczasem wystarczy nieco kreatywności i woli by móc stworzyć naprawdę ciekawy i wartościowy event.

Dlatego też warto zwrócić uwagę na potrzeby swojej okolicy, najbliższy dom dziecka lub schroniska dla psów. Nie trzeba od razu stawać się sponsorem tytularnym takich miejsc. Wystarczy jeżeli pracownicy zaangażują się w pewną formę wsparcia dla takiego miejsca co pozwoli ich zgranie oraz stworzenie pozytywnej atmosfery w pracy i wokół firmy.

Pojęcie teambuildingu jest o wiele bardziej szczegółowe niż integracja.

Zawiera ono w sobie raczej kwestie tego, by ludzie koncentrowali się wokół doświadczeń zawodowych, pracy jako źródła wspólnych doświadczeń. Dzięki temu będzie to skutkowało pozytywną relacją z pracą i jej otoczeniem, a także podnosić satysfakcję z wykonywanych obowiązków.

Innymi słowy, realizowanie nawet po godzinach pracy zadań nie związanych z obowiązkami służbowymi bezpośrednio, będzie skutkowało wzrostem pozytywnych bodźców do dalszego działania na niwie zawodowej. Wszystko co jest zatem potrzebne do osiągnięcia takiego efektu, to odrobina kreatywności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

[mautic type="focus" id="2"]

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.