Raport HR – 2016/2017 (cz. 1/7) Rebelia młodych pracowników

W kulturze organizacyjnej wielu firm świadomie promowane są takie wartości, jak: proaktywność, inicjatywa, kreatywność pracowników, a jednocześnie nieświadomie nakłania się pracowników do podporządkowania i posłuszeństwa wobec status quo. Takie środowisko rodzi wewnętrzny bunt wśród młodych talentów, których system wartości ukształtowany został przez wolny rynek i kulturę liberalną.

9 marca 2017
zdjęcie - Raport HR –  2016/2017  (cz. 1/7)  Rebelia młodych pracowników

Rebelia młodych pracowników

Im więcej posłuszeństwa, tym mniej zaangażowania

W wielu organizacjach młodzi pracownicy doświadczają swoistej schizofrenii poznawczej: z jednej strony formalnie zachęca się ich do otwartości, szczerości, kreatywności, wykazywania inicjatywy, a z drugiej strony mają poczucie, że w firmie dobrze widziane jest podporządkowanie wobec istniejącego stanu rzeczy. Źle widziane są natomiast takie zachowania jak wypowiadanie własnych opinii niezgodnych z obowiązującą narracją lub krytycznych czy wykonywanie pracy po swojemu.

Z niedawnych badań przeprowadzonych przez Francescę Gino, profesora zarządzania biznesem w Harvard Business School, wynika, że posłuszeństwo i podporządkowanie jest ukrytym, ale bardzo
znaczącym aspektem kultury wielu firm.

[reklama numer="1"]

49%
Pracowników
regularnie odczuwa
konieczność
podporządkowania

57%
Pracowników
twierdzi, że w ich
firmie promowane
jest posłuszeństwo


Dane te sugerują, że organizacje świadomie lub nieświadomie nakłaniają pracowników do ukrywania lub zostawiania za drzwiami swoich prawdziwych opinii i poglądów.

Ceną, jaką płaci firma, jest zmniejszenie szczerego zaangażowania, wydajności i innowacji, które są zastępowane przez przyjmowanie przez młodych pracowników postawy złośliwego podporządkowania i przybierania maski politycznej poprawności. Młodym talentom trudno zaakceptować środowisko pracy, w którym bycie autentycznym oznacza zagrożenie dla ich kariery i pozycji w firmie.

[reklama numer="2"]

Jakie szkolenia są dobre dla młodych talentów? Wyszukaj szkolenie zamknięte lub otwarte z listy naszych szkoleń. Znajdziesz tu kilkadziesiąt szkoleń sprzedażowych, menadżerskich i z rozwoju osobistego. Jeśli chcesz sprawniej zarządzać i wyszukiwać młode talenty zapoznaj się z działem: szkolenia HR.

 

Czego młode talenty szukają w pracy?

Firma szkoleniowa Gamma dokonała przeglądu i analiz badań dotyczących motywującego środowiska pracy (źródła danych: Gallup, Work Service, Millward Brown, Deloitte, badania własne). Na podstawie tych badań stworzyliśmy syntetyczną mapę preferencji i oczekiwań młodych profesjonalistów wobec swojego miejsca pracy.



ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJ To nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
21 stycznia 2021
Dlaczego Learning Agility jest jedną z najważniejszych kompetencji lidera. Jaki zespół kompetencji składa się na Learning Agility. Czy można ocenić poziom Learning Agility podczas procesów rekrutacji. Jakie konkretnie postawy i umiejętności należy kształcić i wzmacniać, by przygotować się kompetencyjnie do funkcjonowania w zmiennej rzeczywistości (VUCA). Jak w dobie pandemii Learning Agility pozwala organizacji przejść od strategii przetrwania do strategii rozwoju.
9 lipca 2020
Lumina Learning jest wiodącym na świecie dostawcą innowacyjnej psychometrii. Od 2009 roku dostarcza najnowocześniejsze narzędzia osobowości, inteligencji emocjonalnej i kompetencji.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

[mautic type="focus" id="2"]

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.